Piotrex | Zespół muzyczny

Menu

Sugestie i pomocne wskazówki.

Oto kilka uwag wynikających z doświadczenia oraz z często zadawanych nam pytań:

Kapela weselna Piotrex dysponuje rozbudowanym oświetleniem. Przy wyborze kamerzysty i fotografa warto się upewnić, że używają oni profesjonalnego sprzętu który nie wymaga dużej ilości światła na sali – jeśli żyrandole i ew. halogeny będą włączone trudno będzie zbudować nastrój.

Wszystkie elementy wesela są przez nas prowadzone, niektóre w specjalny sposób oświetlane. Jeśli to możliwe, warto żeby toasty, dzielenie tortu, itd. odbywały się na sali tanecznej w zasięgu naszego nagłośnienia i oświetlenia.

Tort najlepiej podawać po zapadnięciu zmroku. Efekt jaki tworzymy za pomocą światła i specjalnie dobranej muzyki jest naprawdę unikalny. Jednak wprowadzenie tortu nie powinno się odbywać zbyt późno, z naszych obserwacji czas między 21.00 a 22.00 jest optymalny.

Nasze oświetlenie daje odpowiedni efekt tylko wówczas kiedy możemy użyć wytwornicy mgły. W leciutko zamglonym pomieszczeniu światła wyglądają naprawdę imponująco. W większości hoteli, czy sal balowych jest zainstalowany system przeciwpożarowy reagujący na tę mgłę. Dlatego bardzo ważne jest wcześniejsze ustalenie z hotelem, aby na sali tanecznej czujki dymu były wyłączone. Zwykle nie ma z tym problemu ale czasem natrafiamy na opór ze strony obsługi dlatego prosimy abyście Państwo uprzedzili hotel – jako klienci macie na pewno większą „moc sprawczą” niż my jako zespół. Chodzi o naprawdę nieznaczną ilość mgły wytworzonej pod ciśnieniem z podgrzanej mieszanki wody z gliceryną. To w żaden sposób nie szkodzi ludziom, nie uczula ani nie tworzy np. śliskiej podłogi.

Zapewniamy kompletny zestaw nagłośnienia i oświetlenia sali tanecznej, jeśli jednak wesele odbywa się na kilku salach warto zadbać o nagłośnienie również tych sal, w ten sposób goście którzy akurat nie tańczą będą słyszeli co się dzieje na parkiecie – oczywiście nie za głośno. Wynajęcie zestawu aktywnego na jedną dodatkową salę wraz z okablowaniem kosztuje standardowo 150 zł.

Warto zwrócić uwagę żeby obsługa serwowała posiłki najpierw zespołowi a dopiero potem gościom. W ten sposób kiedy Państwo będą kończyli posiłek my będziemy już na scenie gotowi do zabawy.

Dobrze jest wydelegować jedną osobę np. świadka, do kontaktu z nami. Państwo mają się przecież na swoim weselu doskonale bawić ! Wszelkie możliwe do spełnienia sugestie i uwagi zostaną natychmiast spełnione.

Jeśli macie wpływ na ustawienie sali, dobrze jest zwrócić uwagę, aby miejsce dla zespołu znajdowało się na jej węższej ścianie, możliwie w środku jej długości. To zapewni dobrą widoczność, kontakt zespołu z gośćmi i przede wszystkim dobre rozchodzenie się dźwięku.

Stoliki stojące najbliżej „sceny” powinny być jednak oddalone od niej o kilka metrów – nikt przecież nie lubi siedzieć z uchem przy głośniku, nawet jeśli zespół gra bardzo dobrze .

Zetknęliśmy się z setkami firm zajmujących się fotografią, wideofilmowaniem, pokazami wszelkiego rodzaju czy w ogóle organizacją imprez.

Najlepiej pracuje nam się z:

Jesteś zainteresowany
Zadzwoń lub napisz

500 224 405
501 028 444
wpkinski@wp.pl